Средба Бектеши-Сијарто


2 копии

Министерот за економија Крешик Бектеши денеска оствари работен состанок со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто. ...
| | веќе видена | слични

Во огласот за декември за набавка на природен гас од ЕСМ е преформулирана содржината на понудата, во која се бара енергенсот да не е со потекло од Русија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничка кородинација на владите на Македонија и Унгарија во насока на превземање на конкретни активности за обезбедување на енергетска безбедност на двете ...
| | веќе видена | слични

„Се надевавме дека во овој прекрасен град Скопје, ќе ја искористиме предноста на присуството на нашите колеги од Русија и САД. Навистина се надевавме на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто, денеска изјави дека неговата земја ќе продолжи да соработува со Русија без оглед на надворешниот ...
| | веќе видена | слични

Сијарто со Лавров во Скопје: Ја продолжуваме соработката со Русија без оглед на притисокот Филип Здравески 30.11.2023 / 19:29 Свет Министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Нашата надворешна политика се води врз основа на националниот интерес и не прифаќаме никаков надворешен притисок, напиша унгарскиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Бектеши-Сијарто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: