Лишен од слобода сторителот на казнивото дело на Попова Шапка, а предметот процесиран

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
| | веќе видена | слични

Величење на големоалбанскиот национален шовинизам е недозволив чин и класична злупотреба на децата. Скандалозната прослава по повод Денот на албанското знаме ...
| | веќе видена | слични
9 копии

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
| | веќе видена | слични

23-годишник Б.Л. од тетовска Мала Речица е вториот осомничен за инцидентот кој на 28 ноември, денот на албанското знаме кога беше сѝимнато рковното знаме од ...
| | веќе видена | слични

23-годишник од Мала Речица е вториот осомничен за знамињата на Попова Шапка, полицијата ги објави деталите Филип Здравески 30.11.2023 / 13:58 Хроника ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници извршиле службен разговор и со вториот осомничен за инцидентот кој завчера се случи во манастирот „Свети Наум Охридски“ на Попова Шапка. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Билјана Ванковска е многу близу до обезбедување на потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. „Броиме ситно“, објави лидерот на ...
сите 302 | | | веќе видена

Пратениците вчера не прифатија на дневен ред на седницата да бидат ставени измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна ...
сите 276 | | | веќе видена

Во своето обраќање за состојбата на нацијата во четвртокот, две недели пред изборите на кои ќе освои уште еден мандат, рускиот претседател Владимир Путин му се ...
сите 401 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против Д.П., полициски службеник во ...
сите 199 | | | веќе видена

Донесен пред повеќе од две децении, Законот за здравство осигурување директно им ја запечатува судбината на низа пациенти за чие лекување се исцрпени ...
сите 113 | | | веќе видена

Последниот развој на случувањата во Украина и можностите за продлабочување на соработката во насока на поддршка на украинскиот народ и враќање на ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните избори, Бујар Османи, гостувајќи во емисија на Топ чанел, меѓу другото истакнал дека ...
сите 144 | | | веќе видена

На пат кон Брисел и ЕУ, Зоран Заев и Никола Димитров разговараат и се потсетуваат на важните политички случувања додека двајцата, во одреден период, управуваа ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лишен од слобода сторителот на казнивото дело на Попова Шапка, а предметот процесиран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: