ШЕСТ МИЛИОНИ ЕВРА ПЛАТЕНИ ЗА ЕДЕН ДЕН - „Крејон Македонија“ ја доби првата „сочна“ исплата за сајбер одбраната по новиот договор


Компанијата „Крејон Македонија“ има причини за да прослави. Пред околу три недели на нејзината сметка легнале „одлични“ близу 6 милиони евра од македонската ...
| | веќе видена | слични

Една недела по завршувањето на Самитот на ОБСЕ се уште се прават пресметките колку ги чини граѓаните организацијата на овој најголем настан. Сите што беа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До крајот на годинава предвидено е на „Бехтел и Енка“ да му се исплатат вкупно околу 250 милиони евра за првата година од изградбата на автопатите од Коридорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Час работа за еден булдожер на „Марковски компани“ во РЕК Битола чини 264 евра. Сите 10 ангажирани булдожери на Борче Марковски на час му носат приход од 2.640 ...
| | веќе видена | слични

54 милиони денари, или скоро 900 илјади евра, е последниот тендер кој го доби фирмата Еуровиа од Желино, во сопственост на Елмедин Адеми, најголемиот донатор ...
| | веќе видена | слични

Има ли Велешанката Маја Јорданова, сопственичка на скопска фирма за трговија на мало со весници и канцелариски материјал „тајната формула“ за добивање тендери ...
| | веќе видена | слични
5 копии

АД ЕСМ ги осудува инсинуациите што денес во јавноста ги пласира потпретседателот на политичката партија ВМРО – ДПМНЕ, изнесувајќи парцијални и паушални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕСМ наместо политички одговори да си го погледне својот договор каде еден булдожер за еден час копање заработува 253 евра, цените се три пати поголеми од ...
| | веќе видена | слични

Суштината е што и така склучената рамковна спогодба е по цени три пати поголеми од реалните. Договорот вреди 9.2 милиони евра и час копање со само еден ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ преку соопштение ги осуди, како што наведе, инсинуациите што денес во јавноста ги пласира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ , „изнесувајќи парцијални и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 601 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 212 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 216 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 182 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 53 | | | веќе видена

Владо МИСАЈЛОВСКИ „ПОБЕДНИЧКА ЕНЕРГИЈА И ПРЕКРАСЕН НАСТАН ВО НАШЕТО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ! Сплотени и обединети да направиме историски победнички резултат за подобра ...
сите 37 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШЕСТ МИЛИОНИ ЕВРА ПЛАТЕНИ ЗА ЕДЕН ДЕН - „Крејон Македонија“ ја доби првата „сочна“ исплата за сајбер одбраната по новиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: