„Вози Мишко“ од јули до септември! 74.000 Македонци избрале автобус на летување на море и шопинг во странство

Автобуските превозници на меѓународни релации имаа добра летна сезона! Статистиката покажува дека автобуски превоз во екот на летната сезона (јули-септември) ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии
3 копии

Помалку новороденчиња и склучени бракови ова тромесечје во споредба со лани Александра Спасеска 03.12.2023 / 10:15 Македонија Во третото тримесечје од 2023 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во третото тримесечје од 2023 година, бројот на живородените се 4 453 деца и во споредба со истиот период ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 165 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 393 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 198 | | | веќе видена

Поранешниот руски опозициски лидер Алексеј Навални треба да биде погребан денеска, но членовите на неговиот тим тврдат дека сè уште се соочуваат со тешкотии ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вози Мишко“ од јули до септември! 74.000 Македонци избрале автобус на летување на море и шопинг во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: