Хамас предаде уште 10 израелски заложници


Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
| | веќе видена | слични

Белгија ќе го забрани влегувањето на своја територија на израелските доселеници од палестинската енклава Западниот брег влучени во насилствата против ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш денеска употреби ретко користена специјална моќ за да го предупреди Советот за безбедност на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху разговарале денеска по телефон, соопшти Белата куќа. Официјален претставник не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На израелските доселеници од окупираниот Западен Брег, кои учествувале во насилството врз Палестинците, ќе им биде забранет влез во Белгија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел, го поддржа повикот на генералниот секретар на Обединетите нации ...
| | веќе видена | слични

Американскиот весник „Волстрит џурнал“ пишува дека САД побарале од Израел да не одговара на нападите на Хутите од Јемен. Од Вашингтон наводно рекле дека ќе им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 333 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 214 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 92 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 189 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 97 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас предаде уште 10 израелски заложници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: