Кина предложи план од четири точки за мир на Блискиот Исток

Американскиот претседател Џо Бајден и премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху разговарале денеска по телефон, соопшти Белата куќа. Официјален претставник не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На израелските доселеници од окупираниот Западен Брег, кои учествувале во насилството врз Палестинците, ќе им биде забранет влез во Белгија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Американскиот весник „Волстрит џурнал“ пишува дека САД побарале од Израел да не одговара на нападите на Хутите од Јемен. Од Вашингтон наводно рекле дека ќе им ...
| | веќе видена | слични

Волстрит џурнал пишува дека САД побарале од Израел да и дозволи на американската војска да одговори на Хутите. САД имаат воени бродови во регионот и соборија ...
| | веќе видена | слични

По екстремистичкиот напад на Хамас врз Израел на 7 октомври, конфликтот се шири во целиот регион. Шиитските милиции ги напаѓаат американските воени бази во ...
| | веќе видена | слични

Со усвојување заеднички пристап, Соединетите Американски Држави и Кина можат да го искористат своето влијание кај клучните регионални играчи за да ги ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска изврши комбиниран напад врз штабот на Хамас во Кан Јонус. Премиерот Нетанјаху потврди дека го опколиле домот на лидерот на милитантната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двојна победа на Претседателските избори и Парламентарните избори, да победи надежта, правдата, триумф на народот кој ќе си ја врати Македонија во своите раце, ...
сите 481 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети поради гладот ...
сите 411 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 119 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 218 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, се сретна со Митко Пешов и Јане Ченто, осудени за „27 април“ кои издржуваат висока затворска казна. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина предложи план од четири точки за мир на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: