НАТО: Мораме да ја поддржуваме Украина


Поранешниот премиер, исто така, ќе вети „непоколеблива поддршка на Велика Британија за Украина“ и ќе разговара за војната меѓу Израел и Хамас во Газа, соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербо, денеска пред посетата на Словенија изјави дека земјите од Западен Балкан целосно припаѓаат на ...
| | веќе видена | слични

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј Лавров „Остави ме на мира“ на состанокот на Советот на министри за надворешни работи на Организацијата за ...
| | веќе видена | слични

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Министерството за надворешни работи на Естонија, Јонатан Всевјов, изјави дека неговата земја одбила да учествува на Министерскиот совет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен превоз. ...
сите 82 | | | веќе видена

Статутот на Алијансата за Албанците, во член 51, предвидува Статутарната комисија да ги води постапките на вонредниот конгрес на кој се одлучува за разрешување ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести. ...
сите 77 | | | веќе видена

Познатата изрека како до сега е завршена. Секој еден што се огрешил ќе одговара пред законот, без разлика дали е љубител на десни или леви. И во иднина само ...
сите 104 | | | веќе видена

Жена го пријавила сопругот дека ја малтретирал, па тој ја пријавил нејзе дека таа го истепала. - На 17.02.2024 во 14.30 часот во СВР Скопје, 36-годишна жена ...
сите 79 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
сите 176 | | | веќе видена

Земјоделците од цела Грција и во текот на викендот продолжуваат со блокадите и активностите во пресрет на протестот во Атина што го закажаа за вторник ...
сите 102 | | | веќе видена

Израел ќе започне копнена офанзива во Рафа следниот месец доколку Хамас не ги ослободи преостанатите заложници до почетокот на Рамазан, изјави членот на ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО: Мораме да ја поддржуваме Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: