ЛИДЕРСКА ВО ПОНЕДЕЛНИК: Ковачевски откри на кои теми ќе разговараат

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Денеска, 4.12.2023 година (понеделник), со почеток во 12:00 часот, на покана на претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, ќе се ...
| | веќе видена | слични

Грозоморниот настѕан од вчера, сепак, не ја одложи лидерската средба планирана за денеска меѓуѕ премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски и претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Апасиев го откажа учеството на лидерската средба: Треба да биде ден на жалост, а не средба за датум за избори Дарко Лазаревски 04.12.2023 / 00:37 Македонија ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев за утре го откажа своето присуство на лидерката средба на која треба да се договори датум за избори. На премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 22 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 140 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛИДЕРСКА ВО ПОНЕДЕЛНИК: Ковачевски откри на кои теми ќе разговараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: