Лажни вести за траен прекин на огнот во замена за ослободување на заложниците

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
| | веќе видена | слични

Белгија ќе одбие влез во земјата на израелските доселеници од окупираниот Западен Брег, кои учествувале во насилството врз Палестинците, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Американскиот весник „Волстрит џурнал“ пишува дека САД побарале од Израел да не одговара на нападите на Хутите од Јемен. Од Вашингтон наводно рекле дека ќе им ...
| | веќе видена | слични

Волстрит џурнал пишува дека САД побарале од Израел да и дозволи на американската војска да одговори на Хутите. САД имаат воени бродови во регионот и соборија ...
| | веќе видена | слични

По екстремистичкиот напад на Хамас врз Израел на 7 октомври, конфликтот се шири во целиот регион. Шиитските милиции ги напаѓаат американските воени бази во ...
| | веќе видена | слични

Со усвојување заеднички пристап, Соединетите Американски Држави и Кина можат да го искористат своето влијание кај клучните регионални играчи за да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелската војска изврши комбиниран напад врз штабот на Хамас во Кан Јонус. Премиерот Нетанјаху потврди дека го опколиле домот на лидерот на милитантната ...
| | веќе видена | слични

Европската унија треба да размисли за заострување на санкциите кон Хамас и воведување санкции за израелските доселеници одговорни за насилството на Западниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД би се спротивставиле на каков било предлог за создавање тампон зона во Појасот Газа, бидејќи тоа би било спротивно на ставот на Вашингтон дека големината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 323 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 210 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 224 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски денеска на прес-конференција во седиштето на партијата рече дека ДУИ во недостаток на реални аргументи и проекти ...
сите 141 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажни вести за траен прекин на огнот во замена за ослободување на заложниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: