ЈСП ќе плаќа камати за долгот кон приватните превозници, се можеше да се реши навреме ако Арсовска ги исплатеше


Не завршува хаосот во ЈСП, оособено испровоциран од долгот кон приватните превозници. Иако град Скопје уверуваше дека функционира градскиот превоз и проблемите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До крајот на годинава предвидено е на „Бехтел и Енка“ да му се исплатат вкупно околу 250 милиони евра за првата година од изградбата на автопатите од Коридорот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Данела Арсовска ја замајуваше јавноста и лажеше дека нема долг на ЈСП кон приватните превозници, а потоа откако ја тужеа, долгот се плати и со судска пресуда ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со инает и лажење не се води Град Скопје. Се негираше долг на ЈСП кон приватните превозници, за потоа по поднесена тужба долгот да се плати, а потоа со судска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„На виделина излезе дека ЈСП раководено од страна кадарот на Данела Арсовска и СДС на приватните превозници им должел 1,5 милиони евра. Пред една година ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Заради ненавремени исплати и заради негирање на постоечки долг од 1.5 милиони евра од страна на Данела Арсовска, 1.5 милиони денари ќе треба да се исплати од ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Крејон Македонија“ има причини за да прослави. Пред околу три недели на нејзината сметка легнале „одлични“ близу 6 милиони евра од македонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот лидер Владимир Путин унапреди висок затворски функционер неколку дена откако во затворoт почина рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, јави ДПА. ...
сите 277 | | | веќе видена

Белата куќа објави дека подготвува дополнителни големи санкции против Русија како одговор на смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во ...
сите 379 | | | веќе видена

Позитивен, но недоволен чекор беше набавената количина од 650 сензори кои државата ги обезбеди за дијабетичарите кон крајот на ланската година. Овие сензори го ...
сите 85 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе освои најмногу гласови во првиот круг од претседателските избори што ќе се одржи на 24 април. Според резултатите од анкетата ...
сите 175 | | | веќе видена

Се појавија снимки од камери од познат скопски локал, кои ги објави „360 степени“ , кои покажуваат што се случувало на вечерта меѓу саботата и неделата по ...
сите 133 | | | веќе видена

САД повторно ставија вето на предложената резолуција на Советот за безбедност на Обединетите нации за итен прекин на огнот во Појасот Газа, третпат од ...
сите 365 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5 истакна дека политичарите кои беа на власт во ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП ќе плаќа камати за долгот кон приватните превозници, се можеше да се реши навреме ако Арсовска ги исплатеше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: