ЛДП: Доста е со намерни провокации и варварски чинови!


„ Либурн Алиу, министерот за животна средина, просторно планирање и инфраструктура на Косово, продолжи да стои на својата изјава дека за него независната ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана Најчевска на социјалните мрежи прашува дали Голема Македонија, Албанија, Србија, Бугарија, би биле подемократски, помалку корумпирани, ...
| | веќе видена | слични

Главната улога треба да ја одиграат големите (возрасните), кои наместо да говорат за големи албански држави, треба да почнат да зборуваат како да им го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
| | веќе видена | слични

23-годишник Б.Л. од тетовска Мала Речица е вториот осомничен за инцидентот кој на 28 ноември, денот на албанското знаме кога беше сѝимнато рковното знаме од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛДП: Доста е со намерни провокации и варварски чинови!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: