Тутунарите бараат зголемување на откупните цени на тутунот, откупувачите не даваат


3 копии

Незадоволни сме и револтирани зашто откупувачите не сакаат да го слушнат нашето барање и немаат слух за покачување на откупните цени на тутунот, рекоа на ...
| | веќе видена | слични

Грантот, како што соопштуваат од МЗШВ, е за набавка на опрема за производство и ангажирање на стручно лице енолог во овие винарии. На настанот, што ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе додели 87 договори за грант поддршка до 10. 000 евра за мали семејни ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот бизнисмен Гоце Спасов како сопственик на „Млин Аргулица“ во последните две години е најголемиот снабдувач со жито на Агенцијата за стокови резерви. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе додели договори за грант поддршка до 10.000 евра на 86 нови мали семејни винарии за набавка на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ресорниот министер Љупчо Николовски вели дека има огромен интерес за мерките 1 и 7 од програмата ИПАРД 3 за кои е распишан буџет од 30 милиони евра, а има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако тутунот не се плати по цена 600 денари за килограм нема да го предаваме. Сегашната понудена цена од 5 евра за килограм е комплетно неисплатлива и со неа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Состојбите во тутунопроизводството се доста сменети на подобро во последниве години, вели Иса Имеровски, тутунопроизводител од село Дебрештане, кој заедно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 165 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 393 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 198 | | | веќе видена

Поранешниот руски опозициски лидер Алексеј Навални треба да биде погребан денеска, но членовите на неговиот тим тврдат дека сè уште се соочуваат со тешкотии ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунарите бараат зголемување на откупните цени на тутунот, откупувачите не даваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: