Николовски: Новата логистичко-дистрибутивна платформа во Скопје силно го унапредува земјоделскиот сектор

Оваа логистичко-дистрибутивната платформа е уште една голема и значајна капитална инвестиција која станува реалност, со што се исполни уште едно ветување ...
| | веќе видена | слични

- Секретарот на Општина Битола и заменик претседател на Локалниот економско социјален совет-ЛЕСС, Борче Димитровски, на денешната јавна дискусија на тема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, по повод повторно активирање на проектот и започнувањето на првиот дел од активностите ...
| | веќе видена | слични

Во срцето на Осоговските планини, на надморска височина од 2085 метри токму на Царев Врв, ќе се гради модерен ски-центар, кој ќе биде еден од петте најголеми ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски при посетата на Центарот за развој на Источно - планскиот регион во Штип истакна дека ...
| | веќе видена | слични

 Улицата која се протега на 1350 квадратни метри и на која се одвива нивното секојдневие е правена со самопридонес во 1969 година. Задоволните граѓани излегоа ...
| | веќе видена | слични

Средствата се одобрени од Владата на Република Македонија преку ТАВ програмата за реконструкција на т.н „Градечки мост“ и „Соларски мост“. - Овие два моста во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, изврши увид на градежните работи за изградба на улица „1“ во населеното место Раштак, за која во објава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Новата логистичко-дистрибутивна платформа во Скопје силно го унапредува земјоделскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: