Николовски: Новата логистичко-дистрибутивна платформа во Скопје силно го унапредува земјоделскиот сектор

Оваа логистичко-дистрибутивната платформа е уште една голема и значајна капитална инвестиција која станува реалност, со што се исполни уште едно ветување ...
| | веќе видена | слични

- Секретарот на Општина Битола и заменик претседател на Локалниот економско социјален совет-ЛЕСС, Борче Димитровски, на денешната јавна дискусија на тема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, по повод повторно активирање на проектот и започнувањето на првиот дел од активностите ...
| | веќе видена | слични

Во срцето на Осоговските планини, на надморска височина од 2085 метри токму на Царев Врв, ќе се гради модерен ски-центар, кој ќе биде еден од петте најголеми ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски при посетата на Центарот за развој на Источно - планскиот регион во Штип истакна дека ...
| | веќе видена | слични

 Улицата која се протега на 1350 квадратни метри и на која се одвива нивното секојдневие е правена со самопридонес во 1969 година. Задоволните граѓани излегоа ...
| | веќе видена | слични

Средствата се одобрени од Владата на Република Македонија преку ТАВ програмата за реконструкција на т.н „Градечки мост“ и „Соларски мост“. - Овие два моста во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, изврши увид на градежните работи за изградба на улица „1“ во населеното место Раштак, за која во објава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 248 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Новата логистичко-дистрибутивна платформа во Скопје силно го унапредува земјоделскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: