ПОПОВА ШАПКА ЧЕКА, КАЈ ВИ Е СТРАТЕШКИОТ ИНВЕСТИТОР „ТЕХНО АЛПИН“? Дали уште еден светски гигант кренал раце од Македонија?

Најавените 100 дена интензивна работа за изградба на две езера за складирање на вода за формирање вештачка снежна покривка за почеток на инвестицијата од ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот бизнисмен Гоце Спасов како сопственик на „Млин Аргулица“ во последните две години е најголемиот снабдувач со жито на Агенцијата за стокови резерви. ...
| | веќе видена | слични

Наскоро ќе започне изградбата на најлуксузната и највисоката зграда во Република Српска - Хотел Палас, во сопственост на Цептер Интернешнл. Планирано е идниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не е вистина дека некој нешто сменил, се работи за уште една лажна вест. Ако ги земеме бројките од 29 јануари, до денеска, ќе видиме дека на самиот ден на ...
сите 261 | | | веќе видена

Колку потписи собраа заклучно со вчерашниот ден претседателските кандидати во земјава, Фактор ги објавува најновите податоци. Бујар Османи, кандидат на ДУИ, ...
сите 218 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ вечерва изјави дека државава никого не известила дека нашите патни исправи не важат, туку ...
сите 115 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека идејата за мировни преговори за војната во Украина без учество на Русија е „смешна“, бидејќи украинскиот претседател Володимир ...
сите 104 | | | веќе видена

Неколку европски земји, вклучително и Франција, ја поддржуваат идејата Европската унија да купува муниција произведена надвор од Европа за да продолжи да ги ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОПОВА ШАПКА ЧЕКА, КАЈ ВИ Е СТРАТЕШКИОТ ИНВЕСТИТОР „ТЕХНО АЛПИН“? Дали уште еден светски гигант кренал раце од Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: