Николовски: Започна процесот за реализација на првата логистичко-дистрибутивна платформа

Пред само неколку недели го потпишавме договорот и веќе започна процесот за реализација на првата логистичко-дистрибутивна платформа во државата - стратешка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кароп објави 3Д-презентации како ќе изгледа просторот кај поранешна „Алумина“ во населба Тафталиџе, а според предвиденото ќе се гради комплекс од 8 ...
| | веќе видена | слични

Комплекс на згради со различна катност, меѓу кои двете највисоки ќе бидат со по 35 ката, поточно со приземје и 34 ката ќе се гради во Тафталиче на просторот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На местото на поранешната фабрика „Алумина“ во општина Карпош се планираат вкупно осум нови згради, од кои шест со висина од 9 до 14 катови, но и две големи ...
| | веќе видена | слични

На празниот простор на поранешната фабрика „Алумина“ во Скопје ќе се градат осум нови згради. Општина Карпош го изготви Деталниот урбанистички план (ДУП) З06 ...
| | веќе видена | слични

- Секретарот на Општина Битола и заменик претседател на Локалниот економско социјален совет-ЛЕСС, Борче Димитровски, на денешната јавна дискусија на тема ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, по повод повторно активирање на проектот и започнувањето на првиот дел од активностите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Започна процесот за реализација на првата логистичко-дистрибутивна платформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: