Српските инспектори ќе контролираат дали рибата е свежа за време на Божиќниот пост

Поради зголемениот промет на свежа и замрзната риба, ветеринарните инспекции ќе вршат вонредни контроли на продажбата на риба во сите регистрирани објекти за ...
| | веќе видена | слични

Трик на искусните домаќинки: Зошто ставаат козметички памук во правосмукалката? Филип Здравески 27.11.2023 / 15:41 Живот Сите правосмукалки имаат една ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 314 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 310 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 159 | | | веќе видена

Првите луѓе на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, соопштувајќи дека ...
сите 428 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српските инспектори ќе контролираат дали рибата е свежа за време на Божиќниот пост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: