ГЕРМАНСКАТА ЕКОНОМИЈА ТОНЕ ПОРАДИ ЕДЕН МНОГУ ВАЖЕН ФАКТОР: Недостиг има кај 80 отсто од компаниите

Половина од германските компании сè уште тешко наоѓаат работници, покажува истражувањето објавено денеска од Германската трговска и индустриска комора (ДИХК), ...
| | веќе видена | слични

Во 2024 година германските компании не очекуваат закрепнување. Тие со месеци се борат со високата инфлација, флуктуации на цените на енергијата и геополитичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деловното расположение на компаниите во германската автомобилска индустрија дополнително се влоши во ноември, според истражувањето на институтот ifo. ...
| | веќе видена | слични

На половина од германските компании им е тешко да најдат работници, откри Трговската и индустриската комора ДИХК во истражувањето објавено во средата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 594 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 328 | | | веќе видена

Причините за отпорот кон измена на законот не се поврзани со правни причини, со оглед на нивната штурост и нелогичност, туку тие може да се лоцираат на друго ...
сите 317 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 167 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 116 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНСКАТА ЕКОНОМИЈА ТОНЕ ПОРАДИ ЕДЕН МНОГУ ВАЖЕН ФАКТОР: Недостиг има кај 80 отсто од компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: