Погача мека како памук: Рецепт на кој постојано ќе се враќате (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)


Рецепт за погача која лесно се подготвува СОСТОЈКИ: 1 кг брашно 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 2 јајца 50 мл вода 3 мл масло 300 мл млеко 2 лажици кисела павлака ...
| | веќе видена | слични

Секоја домаќинка треба да знае да подготвува риба, а ние ви го откриваме нашиот рецепт за ова јадење. СОСТОЈКИ : морска риба или пастрмка сол 300 мл масло 1 ...
| | веќе видена | слични

Спекуласите се еден вид на зачинет кекс со крцкаво тесто со вкус на бибер, цимет, мелен ѓумбир, каранфилче, кардамон и морско оревче. Некогаш овој вид на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 380 | | | веќе видена

Министерството изјави дека утре ќе одлучи дали амбасадата ќе биде повторно отворена во понеделник, пренесува Ројтерс. Неколку западни земји ги повикаа своите ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски се обрати од Крива Паланка. – Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со ...
сите 156 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 53 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 64 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. ...
сите 408 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погача мека како памук: Рецепт на кој постојано ќе се враќате (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: