ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Андонов: Владата има една цел, а тоа е стабилно снабдување со електрична енергија по предвидливи цени


Сите проекти што ти прави Владата имаат за цел да допринесат за стабилно снабдување со електрична енергија по предвидливи цени и проектот за Чебрен е дел од ...
| | веќе видена | слични

Скопје е поделено со невидлива линија, едната страна на градот е многу загадена, а другата многу малку- вели брачниот пар Ива и Александер Долстра во ...
| | веќе видена | слични

Луѓето се најголеми загадувачи на воздухот во Скопје, вели брачниот пар Алекс и Ива Долстра, основачи на здружението „Заедно за промена“ во утринската програма ...
| | веќе видена | слични

Со кампања и хуманитарна забава насловена „Лек за ХИВ“ во „Сома“, денес ќе биде одбележан Светскиот ден на ХИВ/СИДА. Лек за овој вирус сè уште не е пронајден, ...
| | веќе видена | слични

Интересот за ковид 19 во последниве месеци се намалува, а тестот е единствен начин да се утврди дали лицето боледува од ковид или од грип- вели Александар ...
| | веќе видена | слични

Први декември, Светски ден за борба против сида. Александар Петличковски, претседател на Комисија за заразни болести во емисијата „Слободен Печат“ на Слободна ...
| | веќе видена | слични

Зимата ни доаѓа, а со неа и зимските спортови , но и незибежното движење во зимски услови. Понекогаш едноставно одење до продавница во услови на снег и мраз ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е партија која ја внесе земјава во НАТО и ги отпочна преговорите со ЕУ и тоа е она што граѓаните го знаат и треба да го знаат пред почетокот на овие ...
| | веќе видена | слични

Доколку постигнеме компромис за конкретен датум, тогаш мислам дека спојувањето на претседателските и на парламентарни избори е рационално решение, вели Снежана ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

ГЛАСАА БОЛНИТЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ И ДИЈАСПОРАТА Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевски вечерва соопшти дека денешниот изборен ден ...
сите 343 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Андонов: Владата има една цел, а тоа е стабилно снабдување со електрична енергија по предвидливи цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: