Андонов: Производство на струја е четвртиот бенефит од водите, покрај пиењето, наводнувањето и водоснабдувањето


Обвинувањата дека Грците ќе ни ги земат водите потекнуваат од некои лични причини и некој наш синдром. Неколку луѓе сакаат да направат и наметнат стравови во ...
| | веќе видена | слични

Во врска со давањето на Чебрен на Грците, има еден детал што досега не сме го анализирале, а што ќе им донесе значителен профит во иднина. Според Одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Сите проекти што ти прави Владата имаат за цел да допринесат за стабилно снабдување со електрична енергија по предвидливи цени и проектот за Чебрен е дел од ...
| | веќе видена | слични

Главните критичари за проектот Чебрен се профестори од УКИМ и Електротехичиот факултет кои години наназад ги правеа елаборатите токму за овој проект, вели ...
| | веќе видена | слични

Од првиот тендер во 2006 година, концептот за Чебрен е ист. Нема ништо различно и нема ништо сменето, вели директорот за развој на инвестиции во ЕСМ, Виктор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 385 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 316 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андонов: Производство на струја е четвртиот бенефит од водите, покрај пиењето, наводнувањето и водоснабдувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: