Влада: Новиот деветти пакет антикризни мерки во вредност од 662 милиони евра е за заштита на животниот стандард, ликвидноста на компаниите и развојот на економијата


Новиот деветти пакет антикризни мерки во вредност од 662 милиони евра, што го утврди Владата на Република Северна Македонија, содржи 26 мерки со кои се ...
| | веќе видена | слични

Уредникот и новинар Мирче Јовановски анализирајќи ги промотивните најави на изборната програма на ВМРО ДПМНЕ вели дека има повеќе противречности. Како ...
| | веќе видена | слични

Овој пакет од 662 милиони евра што Владата ги подгoтвува како антикризни мерки не се само кеш пари, вели економскиот новинар и аналитичар Мирче Јовановски во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министрите за економија и за образование и наука, Крешник Бектеши и Јетон Шаќири, денеска во Министерството за економија ќе имаат состанок со претставници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со деветтиот пакет антикризни мерки вреден 662 милиони евра обезбедуваме таргетирана поддршка за ранливите, пензионерите, средношколците, ученици, на оние на ...
| | веќе видена | слични

- Ученици од основните и средни училишта во Штип, студентите, пензионерите, лицата со статус на деца без родители, приматели на социјална помош ќе добијат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Првите пари што како поддршка следуваат од последниот деветти антикризен пакет, би требало да бидат исплатени до крајот на месецов. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска очекува до крајот на декември да започне исплатата на новиот пакет антикризни мерки, откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 525 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети во видео обраќање од седиштето на партијата во Мала Речица ги повика граѓаните да се обедини за ...
сите 278 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 231 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска-Давкова и пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе влезе во трка за претседател и повторно ќе ги одмерува силите со ...
сите 64 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 66 | | | веќе видена

Скопје, 22. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час ...
сите 175 | | | веќе видена

Секому од нас му се има случено, во текот на денот или ноќта, особено во есенскиот и во зимскиот период, да дојде до прекин на електрична енергија. Тие што се ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Новиот деветти пакет антикризни мерки во вредност од 662 милиони евра е за заштита на животниот стандард, ликвидноста на компаниите и развојот на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: