[ВИДЕО] За малку избегната трагедија во Австралија: тинејџерка го сврте автобусот пред да удри во бензинска пумпа


Безбедносна камера го сними моментот кога млада Австралијка го запре автобусот, спречувајќи го да удри во бензинска пумпа. На видеото се гледа како автобусот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На патнички автобус му откажаа сопирачките и падна во бездна додека се движеше по „убиствената кривина“ во централниот дел на Филипините, при што загинаа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Двајца мажи загинаа во Хрватска, во тешка сообраќајна несреќа на излезот од тунелот Учка, на истарската страна, а двајцата повредени се борат за живот во ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати е помал од 28-те првично пријавени од гувернерот на провинцијата Антика, 450 километри јужно од Манила, каде што се случи несреќата вчера ...
| | веќе видена | слични

Снегот и мразот што денеска зафатија поголем дел од Германија предизвикаа повеќе сообраќајни несреќи во кои загинаа најмалку четири лица, додека воздушниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според полицијата во Сехматал на Рудна Гора (Ерзгебиерге) на истокот на Германија, до несреќата дошло кога автобусот со ученици удрил во плуг за снег. Возачот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетгодишен ученик загина, а 13 лица се повредени, од кои неколку потешко, во сообраќајна незгода во Саксонија во близина на границата со Чешка, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Замрзнатиот дожд и студеното време во Германија се причина за бројни сообраќајни несреќи во кои само денеска загинаа три лица, а авионскиот сообраќај од ...
| | веќе видена | слични

Замрзнатиот дожд и студеното време што ја погодија Германија доведоа до сообраќајни несреќи во кои загинаа три лица, додека аеродромот во Минхен привремено ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиниколчанецот В.П. на возраст од 66 години е возачот кој загина во сообраќајката што се случи синоќа на магистралниот пат А3 Штип-Велес , додека неговата ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[ВИДЕО] За малку избегната трагедија во Австралија: тинејџерка го сврте автобусот пред да удри во бензинска пумпа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: