НА 99 ГОДИНИ ПОЧИНА ЧАРЛИ МАНГЕР, десната рака на милијардерот Ворен Бафет

Време зa читање: < 1 минутa Доверливиот човек на Ворен Бафет, Чарли Мангер, почина во вторникот на 99-годишна возраст, оставајќи празнина во Беркшир Хатавеј ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот Чарли Мангер почина на 29 ноември 2023 година на 99-годишна возраст. Тој често споделувал мудри животни совети. Меѓу другото за „CNBC“ открил дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути На први јануари ќе го прославеше 100-тиот роденден. Беше славен и почитуван од двете страни на Атлантикот. По повод неговата смрт, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 57 | | | веќе видена

Грција нема да прифати било какво прекршување на меѓународниот договор и треба да се концетрираме на реорганизација на МВР и да го забрзаме процесот на ...
сите 55 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора (ОМД), ги повикува сите Македонци кои живеат надвор од Македонија, независно од обновата на своите пасоши, доколку нивното ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА 99 ГОДИНИ ПОЧИНА ЧАРЛИ МАНГЕР, десната рака на милијардерот Ворен Бафет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: