На 99-годишна возраст почина десната рака на Ворен Бафет

Милијардерот Чарли Мангер почина на 29 ноември 2023 година на 99-годишна возраст. Тој често споделувал мудри животни совети. Меѓу другото за „CNBC“ открил дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути На први јануари ќе го прославеше 100-тиот роденден. Беше славен и почитуван од двете страни на Атлантикот. По повод неговата смрт, се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Доверливиот човек на Ворен Бафет, Чарли Мангер, почина во вторникот на 99-годишна возраст, оставајќи празнина во Беркшир Хатавеј ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 385 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 316 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 99-годишна возраст почина десната рака на Ворен Бафет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: