Битиќи: Поскапување на струјата би ги опфатило само поимотните граѓани


Економскиот развој е наша примарна цел. Влезот во НАТО, почетокот на преговорите со ЕУ, обезбедуваат севкупен економски напредок за сите граѓани во нашата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска, заедно со заменик-претседателот на Владата, задолжен за економски ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска очекува до крајот на декември да започне исплатата на новиот пакет антикризни мерки, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека првите исплати од новиот антикризен пакет мерки ќе ...
| | веќе видена | слични

Дел од семејствата што имаат ученици или студенти, се надеваат дека нема да бидат заборавени, оти ќе треба да се собираат документи, а веќе тече декември Сè ...
| | веќе видена | слични

Со пакет антикризни мерки вреден 662 милиони евра, Владата ќе им помага на граѓаните и компаниите полесно да ги надминат потешкотиите кои ги создадоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Од 2020 година кога почна пандемијата на Ковид-19, Владата на Северна Македонија има потрошено над две милијарди евра финансиски средства за антикризни мерки ...
| | веќе видена | слични

Сè уште се договараат деталите за начинот, критериумите, условите и роковите со кои учениците и студентите ќе може да аплицираат за својот дел од деветтиот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од почетокот на Ковид-пандемијата во 2020 година, Владата потрошила повеќе од две милијарди евра за антикризни мерки наменети за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 314 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 339 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека се надева дека договорот за прекин на огнот меѓу Израел и милитантната група Хамас ќе биде постигнат до ...
сите 283 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 319 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Поскапување на струјата би ги опфатило само поимотните граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: