Николовски: Даваме рекордна поддршка за малите производители на храна вредна 1,2 милион евра поддржувајќи го развојот на 133 мали производители

6 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска ги додели 133-те договори, со вкупна вредност од над 1,2 милион евра, ...
| | веќе видена | слични

Електродистрибуција Србија ЕДС планира со помош на државата, Европската унија и заеми од меѓународни финансиски институции да замени најмалку 80 отсто од ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од една деценија чекање за решавање на споровите околу тендерот за замена на старите броила со нови – паметни, Електродистрибуција Србија ЕДС конечно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за рударство и енергетика Дубравка Ѓедовиќ Хандановиќ најави дека Гасната интерконекција Србија-Бугарија за неколку дена ќе биде пуштена во пробна ...
| | веќе видена | слични

Оваа логистичко-дистрибутивната платформа е уште една голема и значајна капитална инвестиција која станува реалност, со што се исполни уште едно ветување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со претствници на Светската банка, денеска беше на увид на локацијата на ...
| | веќе видена | слични

Пред само неколку недели го потпишавме договорот и веќе започна процесот за реализација на првата логистичко-дистрибутивна платформа во државата - стратешка ...
| | веќе видена | слични

Договори за грант поддршка до 10.000 евра за набавка на опрема за производство денеска потпишаа 133 мали производители на храна од неживотинско потекло. Целта ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Даваме рекордна поддршка за малите производители на храна вредна 1,2 милион евра поддржувајќи го развојот на 133 мали производители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: