ВИДЕО| Јаневски: Треба вложувања за да не заостануваме зад регионалните зимски центри


Приходите од туризмот се зголемуваат и годинава се очекуваат околу 530 милиони евра, што е 20 до 25 проценти повеќе од минатата година. Сепак, како што вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каде стигна македонскиот туризам во регионални и во европски рамки? Државата вели дека се приклучуваме кон светот и остваруваме сѐ повисоки приходи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Туристичката индустрија во македонската економија инкасираше 471,59 милиони долари за првите три квартала од 2023 година, соопшти денеска Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Како да се задржат транзитните туристите, кои се на минување покрај Велес, или тие кои го посетуваат градот да останат повеќе од просечните 1,6 дена забележани ...
| | веќе видена | слични

Оваа година во Витлеем нема да има новогодишна елка бидејќи родното место на Исус годинава ќе го слави Божиќ „дискретно и без многу светла“ во сенката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот на Република Северна Македонија, денеска во Битола, ги промовираше резултатите од спроведувањето на двогодишниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Промотивен материјал во траење од околу 160 часа е резултатот од реализацијата на двегодишниот проект „Интеррег – ИПА ЦБЦ Грција – ...
| | веќе видена | слични

Пештерата со најголем отвор на Балканот-„Пешна“ кај Македонски Брод е меѓу првите три проекти за кои ЕУ даде финансиска поддршка за негова валоризација. Тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 531 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 452 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на се уште не изгласаните закони со кои ќе се продолжи рокот на патните исправи. Велат не дека не е познато на граѓаните, организирање на ...
сите 319 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 182 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 109 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 180 | | | веќе видена

Владо МИСАЈЛОВСКИ „ПОБЕДНИЧКА ЕНЕРГИЈА И ПРЕКРАСЕН НАСТАН ВО НАШЕТО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ! Сплотени и обединети да направиме историски победнички резултат за подобра ...
сите 37 | | | веќе видена

Oд Град Скопје велат дека претседателот на Советот, Трајко Славески одлучи да не ја прифати иницијативата на градоначалничката Данела Арсовска за свикување на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО| Јаневски: Треба вложувања за да не заостануваме зад регионалните зимски центри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: