ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Македон- деветгодишен мал генијалец по математика, се подготвува да студира на Харвард


Македон Димитриевски е мал генијалец кој носи медали од натпревари по математика каде и да се појави. Има капацитет на интелигенција од 140 и ништо не му е ...
| | веќе видена | слични

Роберта Рацке (сетерка од Бразил) и Валентина Диуф (спротивно од Италија) се искусни и талентирани одбојкарки кои го освоија полскиот шампионат со ŁKS ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 330 | | | веќе видена

Доцна синоќа некаде половина час после полноќ во угостителски објект во струшката населба „Езерски лозја“, лишени од слобода се С.К.(36) и Б.С.(38), двајцата ...
сите 284 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 53 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 64 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Македон- деветгодишен мал генијалец по математика, се подготвува да студира на Харвард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: