Анализа на Би-Би-Си открива детали за тоа како бил подготвуван нападот на Израел и како се создал бруталниот сојуз меѓу милитантите на Хамас и други вооружени ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Израел подготвува голем систем на пумпи за вода што би можел да ги искористи за да ги поплави тунелите на Хамас под Појасот Газа, во обид да ги истера борците ...
| | веќе видена | слични

Израел состави систем на големи пумпи што може да ги искористи за да ги поплави тунелите на Хамас под Појасот Газа со морска вода, пишува Волстрит Џурнал . ...
| | веќе видена | слични

Израел бил свесен за плановите за терористичкиот напад на Хамас повеќе од една година пред планираниот напад на 7 октомври, објавија повеќе медиуми. „Њујорк ...
| | веќе видена | слични

Израел подготвил планови да го поплави системот на тунели на Хамас под Појасот Газа со вода испумпана од Средоземното Море, потег чија цел е да се уништи ...
| | веќе видена | слични

Во средината на ноември, израелската војска завршила со инсталирање на најмалку пет пумпи на околу еден километар северно од бегалскиот камп Ал-Шати што може ...
| | веќе видена | слични

Израел планира да го поплави тунел системот на Хамас во Газа со вода од Медитеранот Филип Здравески 05.12.2023 / 09:14 Свет Израел подготви планови за ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска негираа дека знаеле за планот на палестинската милитантна група Хамас за преминување на границата и за напад на југот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: