РАНО Е ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА КАМАТНИТЕ СТАПКИ, НО ИМА НАДЕЖ Европските банкари дуваат и на матеница

Економскиот раст во земјите од еврозоната најверојатно ќе остане слаб до крајот на годината, објави Европската централна банка (ЕЦБ). Високите каматни стапки и ...
| | веќе видена | слични

Во Србија вредноста на дознаките за првите девет месеци од годинава е 3,92 милијарди евра, а вкупната вредност на директните странски инвестиции во 2023 година ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат да поскапуваат кредитите во земјава. Каматната стапка на новоодобрените кредити, иако минорно, сепак, се зголемила во октомври годинава во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците вчера не прифатија на дневен ред на седницата да бидат ставени измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна ...
сите 252 | | | веќе видена

На 29.02.2024 во 00.40 часот во СВР Куманово, В.И.(30), вработена во Јавно претпријатие „Куманово паркинг“, пријавила дека на работното место во депо на ...
сите 265 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во јужните делови (над 25 л/м2). Ќе дува слаб до умерен, а наместа во источните ...
сите 144 | | | веќе видена

Секој мој збор е обмислен, вели францускиот претседател Емануел Макрон за предлогот западни трупи да бидат испратени во Украина. Макрон денеска изјави дека ...
сите 327 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави го блокираа соопштението на Советот за безбедност на Обединетите нации предложено од Алжир и поддржано од арапските земји, кое ...
сите 304 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 112 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска, оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија, при што ...
сите 36 | | | веќе видена

Ќе ја градиме партијата во демократски дух, нема да се водиме од тоа кој на која позиција ќе биде, ниту пак кој ќе биде пратеник, вели во изјава за А1он ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАНО Е ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА КАМАТНИТЕ СТАПКИ, НО ИМА НАДЕЖ Европските банкари дуваат и на матеница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: