Од Русија во ЕУ: Природниот гас, нафтата, никелот, железото и челикот надолу, вештачките ѓубрива во пораст

Анализа на Евростат (официјалната статистичка институција на ЕУ) за трговијата меѓу ЕУ и Русија Најновите податоци што ги објави Евростат, официјалната ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Белгија и Холандија уапси шест лица поради нивната наводна вмешаност во извоз на „чувствителни“ производи и технологија забранети со санкциите ...
| | веќе видена | слични

САД распишаа потерница со награда од седум милиони долари за информации што ќе доведат до апсење и осуда на рускиот државјанин Артјом Александрович Ус а поради ...
| | веќе видена | слични

Сомнежите за ефикасноста на западните санкции против Русија ги следат уште од првиот пакет што Европската унија го усвои на 23 февруари 2022 година – еден ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По година ипол, Русија повторно е меѓу првите пет најголеми добавувачи на жито во Европската Унија. Ова го покажува анализата на податоците на „Евростат“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија работи на претпоставката дека санкциите на САД и нивните сојузници против неа ќе траат многу години, но дека влијанието на САД врз светската економија ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон има за цел да ги преполови приходите на Русија од нафта и гас до крајот на оваа деценија. Ова го изјави Џефри Пјат, помошник државен секретар на САД ...
| | веќе видена | слични

Останато

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија ...
сите 376 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 134 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Русија во ЕУ: Природниот гас, нафтата, никелот, железото и челикот надолу, вештачките ѓубрива во пораст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: