Укината забраната за тешки товарни возила преку Стража

3 копии
6 копии

Почнувајќи од денеска ќе биде изменет режимот на сообраќај на државен пат A2, делница Тетово-Гостивар во двата правци на движење поради изведување на ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови, по наместа влажни коловози. Магла со видливост до 100 метри има на Ѓавато. Интензитетот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Од 15.11.2023 година започна законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 165 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 482 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска, оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија, при што ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укината забраната за тешки товарни возила преку Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: