ВИДЕО | Андоновиќ: Примирјето да се претвори во траен мир, а Хамас некако да опстане како политички фактор кај Палестинците


Договорот за четиридневното примирје беше испочитувано а со ослободувањето на новите израелски заложници, владата на Нетанјаху го испочитува својот претходен ...
| | веќе видена | слични

По состанокот со донаторите на кампањата во државата Масачусетс, американскиот претседател Џо Бајден разговараше за војната во Израел и доказите за сексуалното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот премиер Риши Сунак денеска му порача на својот израелски колега Бенјамин Нетанјаху дека е „разочаран“ поради прекинот на паузата на борбите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека „во моментов не постои можност“ заложниците кои се уште ги држи палестинската милитантна група Хамас во Газа ...
| | веќе видена | слични

Тој се сретна со семејствата на заложниците кои претходно ги ослободи Хамас, а неколку членови на семејството кои присуствуваа на средбата жестоко ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека членовите на Хамас силувале жени и ги осакатувале нивните тела за време на нападот врз јужен Израел на ...
| | веќе видена | слични

Во моментов во Појасот Газа има 138 израелски заложници, изјави денеска за АФП претставник на кабинетот на премиерот Бенјамин Нетанјаху, откако на списокот ...
| | веќе видена | слични

На заложниците кои Хамас ги ослободи од Појасот Газа им давале смирувачки средства пред да бидат однесени во Израел, во обид да изгледаат посреќни по третманот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски тврди дека немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени. Ваквите обвинувања што ги изнесе вчера лидерот ...
сите 386 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерството изјави дека утре ќе одлучи дали амбасадата ќе биде повторно отворена во понеделник, пренесува Ројтерс. Неколку западни земји ги повикаа своите ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат, Максим Димитриевски денеска се обрати пред граѓаните на Кичево. Храбриот човек умира еднаш, а плашливиот умира секој ден. Јас не ...
сите 259 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 53 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 64 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. ...
сите 408 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Андоновиќ: Примирјето да се претвори во траен мир, а Хамас некако да опстане како политички фактор кај Палестинците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: