ГЕРМАНЦИТЕ НА ЦЕДИЛО ОВАА ЗИМА Се укинуваат субвенциите за енергенси

Германскиот фонд за економска стабилизација (WSF), кој им помага на потрошувачите со повисоки трошоци за енергија, ќе биде затворен до крајот на декември, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полска тврди дека Русија за три години ќе го нападне НАТО. Полската Агенција за национална безбедност предупреди дека рускиот напад врз НАТО може да дојде ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се чини дека ѝ се закани на Молдавија среде војната во Украина, за која Кремљ продолжува да тврди дека е ...
| | веќе видена | слични

Продолжувањето на помошта на Украина во војната против Русија е од „егзистенцијално“ значење за Европа, изјави денеска германскиот канцелар Олаф Шолц. ...
| | веќе видена | слични

Поддршката е „од егзистенцијална важност за Украина, тоа е јасно, но во крајна линија и за нас во Европа“, рече Шолц во говорот пред германските парламентарци ...
| | веќе видена | слични

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 594 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 329 | | | веќе видена

Причините за отпорот кон измена на законот не се поврзани со правни причини, со оглед на нивната штурост и нелогичност, туку тие може да се лоцираат на друго ...
сите 318 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 167 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 116 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 108 | | | веќе видена

Владо МИСАЈЛОВСКИ „ПОБЕДНИЧКА ЕНЕРГИЈА И ПРЕКРАСЕН НАСТАН ВО НАШЕТО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ! Сплотени и обединети да направиме историски победнички резултат за подобра ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНЦИТЕ НА ЦЕДИЛО ОВАА ЗИМА Се укинуваат субвенциите за енергенси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: