Забрана за тешки товарни возила преку Стража

6 копии

Почнувајќи од денеска ќе биде изменет режимот на сообраќај на државен пат A2, делница Тетово-Гостивар во двата правци на движење поради изведување на ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови, по наместа влажни коловози. Магла со видливост до 100 метри има на Ѓавато. Интензитетот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Од 15.11.2023 година започна законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози, информираат попладнево од ЈП Македонијапат. На одредени патни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ново име се појави на листите за собирање потписи во трката за кандидат за претседател на државата. – Денес, до Државната изборна комисија е доставена ...
сите 245 | | | веќе видена

Изборната кампања за претседателските избори официјално започнува на 4 април, но кандидатите, особено, оние кои се сметаат за фаворити од двете најголеми ...
сите 230 | | | веќе видена

Повеќе од 100.000 граѓани кои имаат право на глас на претстојните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија немаат важечка лична карта , а ...
сите 136 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Во денешното гостување во „Слободен печат“ пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков истакна дека потребно е Македонија да има претседател кој е ...
сите 27 | | | веќе видена

Изминативе неколку месеци, во општина Гази Баба во населеното место Автокоманда, беше пробиена нова улица, чија цел беше да го намали метежот во оваа скопска ...
сите 26 | | | веќе видена

Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. "фри рајд" скијање ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска во Прага ги повика сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија. - Секако дека ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за тешки товарни возила преку Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: