Примирјето меѓу Израел и Хамас продолжено за уште два дена


Израелската армија бомбардираше околу 250 „терористички цели“ во Појасот Газа во текот на изминатиот ден, соопштија изутринава Израелските одбранбени сили ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска го бомбардира најголемиот град на југот на Газа, Кан Јунис, додавајќи дека се водат најжестоките борби од почетокот на копнената офанзива ...
| | веќе видена | слични

- Израелските сили денеска започнаа напад врз главниот град во јужниот дел на Појасот Газа, каде што жителите известија дека болниците се преполни со многу ...
| | веќе видена | слични

- Безбедносната ситуација за цивилите во Појасот Газа „се влошува од час во час“, изјави Ричард Пиперкорн претставник на Светската здравствена организација за ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати продолжува да расте и покрај меѓународните повици до израелските сили да ја ограничат штетата на цивилите во новата фаза од воената офанзива ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 15.900 палестинци, вклучувајќи 250 здравствени работници, се убиени во Газа од почетокот на војната на 7 октомври, изјави палестинската министерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 206 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 59 | | | веќе видена

ДУИ ги изневери очекувањата на албанскиот електорат и за сметка на тоа имаме милијардери кои се врвот на картелот на ДУИ, нивниот криминал не може да се ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Примирјето меѓу Израел и Хамас продолжено за уште два дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: