Што значи дводневното продолжување на примирјето меѓу Израел и Хамас?


Израел и Хамас до сега ги исполнија своите обврски за размена на заробеници според првите четири дена од договорот за прекин на огнот. Палестинците во Газа ја ...
| | веќе видена | слични

Во моментов во Појасот Газа има 138 израелски заложници, изјави денеска за АФП претставник на кабинетот на премиерот Бенјамин Нетанјаху, откако на списокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот министер за економија Нир Баркат, висок член на владејачката партија Ликуд, наводно планира да се кандидира против премиерот Бенјамин Нетанјаху кој ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху тврди дека Хамас не им дозволил на членовите на Црвениот крст да ги посетат сите заложници, како што е предвидено во ...
| | веќе видена | слични

Нетанјаху на прес-конференцијата рече и дека раселените Израелци ќе се вратат во своите домови кога ќе се чувствуваат безбедно. „Тие ќе го имаат тоа чувство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го предупреди Израел дека неговата цел – „тотално уништување на Хамас“, палестинското исламистичко движење во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон предупреди дека целта на Израел за целосно уништување на Хамас мора да биде јасно дефинирана, во спротивно тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот премиер Педро Санчез денеска, овој пат во телефонски разговор, му повтори на израелскиот министер Бени Ганц дека Израел мора да го почитува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
сите 527 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Ме разочарува фактот што во нашава држава постојат луѓе коишто мислат дека можат да се бават со сѐ, вклучително и со претседателската функција. Треба да се има ...
сите 124 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 256 | | | веќе видена

Смислено сценарио и предизборен инжинеринг е тоа што најмалку 100.000 граѓани нема да може да си го остварат правото на глас на претстојните избори бидејќи ...
сите 124 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што значи дводневното продолжување на примирјето меѓу Израел и Хамас?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: