Македонката Барбара Поповиќ со изведба на „Зајди зајди“ воодушеви талент шоу


Младата и талентирана  пејачка Барбара ги одушеви публиката и жирито на талент музичкото шоу „ИДЈ шоу“ (IDJ Show), пеејќи ја „Зајди, зајди јасно сонце“ и ...
| | веќе видена | слични

 Детали среда, 06 декември 2023 Браво! Децата од хорот Roger’s Park Neighbourhood Choir од Чикаго со многу емоции ја испеаја една од најубавите македонски ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 04 декември 2023 „Овој настап ми имаше некоја атмосфера како од Сан Ремо, а Барбара, ти беше маестрална“, рече Наташа Беквалац откако ...
| | веќе видена | слични

 Детали недела, 03 декември 2023 Калиопи, Тоше, Ноне, Симон Трпчески, Васил Гарванлиев и уште многу познати музички имиња во Македонија својата кариера ја ...
| | веќе видена | слични

Талентираните и вредни ученици од основното училиште „Григор Прличев“ во општината Гази Баба, под водство на нивната посветена наставничка Елена Владева ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 95 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Компанија за дизајнирање и принтање на кеси и фолии за амбалажа за прехранбени и други производи кои секојдневно ги гледаме и купуваме во маркетите се најде во ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонката Барбара Поповиќ со изведба на „Зајди зајди“ воодушеви талент шоу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: