Барбара Поповиќ со емотивна изведба на „Зајди, зајди“ го расплака Дарко Димитров: „Ти си гордост на Македонија“


 Детали вторник, 28 ноември 2023 „Еднаш кажав дека си гордост на Македонија, но денес јас сум горд што сум Македонец. Оваа песна е македонска химна и мене и ...
| | веќе видена | слични

Фолк-пејачката Николина Чакардакова од Бугарија во интервју за бугарската Нова ТВ објасни зошто повеќе не настапувала во Македонија. „Лута сум на Северна ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 04 декември 2023 „Овој настап ми имаше некоја атмосфера како од Сан Ремо, а Барбара, ти беше маестрална“, рече Наташа Беквалац откако ...
| | веќе видена | слични

Младата и талентирана  пејачка Барбара ги одушеви публиката и жирито на талент музичкото шоу „ИДЈ шоу“ (IDJ Show), пеејќи ја „Зајди, зајди јасно сонце“ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барбара Поповиќ со емотивна изведба на „Зајди, зајди“ го расплака Дарко Димитров: „Ти си гордост на Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: