Која државна фирма „се врати од мртвите“ така што од продажба направи 89 милиони евра?

ТЕЦ „Неготино“ лани ги живееше „своите 5 минути“! Старата добра „мазутара“ (како што популарно ја нарекуваат енергетичарите) лани направи струја за 89 милиони ...
| | веќе видена | слични

Законски пропишаниот минимален час во Германија е 12 евра на час. За германските медиуми експерти пресметале колкава пензија можат да очекуваат оние кои ...
| | веќе видена | слични

М-НАВ останува да биде државна компанија, природен монопол, со европски плати, пишува економскиот портал Фактор за фирмата со убедливо највисоки плати во ...
| | веќе видена | слични

Вработените во М-НАВ компанија која го контролира македонското небо и понатаму се на врвот според месечнитепримања во Македонија. Заради сложеноста на работата ...
| | веќе видена | слични

М-НАВ останува да биде државна компанија, природен монопол, со европски плати. За минатата година од вкупните приходи кои изнесувале 21,12 милиони евра на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 179 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Македонија при што истакна дека ...
сите 48 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која државна фирма „се врати од мртвите“ така што од продажба направи 89 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: