Хагари: Почна четвртото ослободување на заложниците, продолжувањето на примирјето се уште не е конечно


Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
| | веќе видена | слични

На заложниците кои Хамас ги ослободи од Појасот Газа им давале смирувачки средства пред да бидат однесени во Израел, во обид да изгледаат посреќни по третманот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на израелското Министерство за здравство денеска пред парламентарната здравствена комисија изјавија дека Хамас им дал на заложниците ослободени од ...
| | веќе видена | слични

САД денеска соопштија дека вовеле санкции за еврејските доселеници обвинети за напади врз Палестинците, во обид да го спречат насилството на окупираниот ...
| | веќе видена | слични

Соодносот на двајца убиени палестински цивили во Газа со секој милитант на Хамас е „исклучително добар“ со оглед на тоа што борбите се водат во урбаните ...
| | веќе видена | слични

- Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш синоќа изјави дека е „крајно вознемирен“ од обновените непријателства во Газа и го повтори својот повик за одржлив ...
| | веќе видена | слични

Како што е наведено, целта на „Хамас“ била заложниците да изгледаат смирени, среќни и оптимисти откако биле изложени на физичко малтретирање и психички терор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш рече дека жителите на Појасот Газа на кои им е наредено да се евакуираат немаат каде безбедно да одат и ја повтори ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант очекува војната во Појасот Газа да продолжи со сегашниот интензитет уште најмалку два месеца. Во интервју за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчера покажуваат дека од вкупно 11 кандидати уште шест ги немаат потребните 10.000 потписи за ...
сите 325 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 359 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 156 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 201 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Првите луѓе на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, соопштувајќи дека ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хагари: Почна четвртото ослободување на заложниците, продолжувањето на примирјето се уште не е конечно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: