(Видео) МТСП: Лицата со попреченост заслужуваат подеднакви можности за развој како сите граѓани во државата


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Децата се безбедени, не треба да се создава паника. Убиството на Вања Ѓорчевска е изолиран случај, вели министерката за труд и социјална политика Јованка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И министерот Спасовски и обвинителот Бубевски вчера рекоа дека тоа е изолиран случај. Не треба да создаваме паника кај граѓаните дека не ни се безбедни. Децата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во големата сала за изложби – Музеј Битола денеска ќе се одржи настан во рамки на кампањата „Сложувалка“ под името „Насилството низ призмата на културата – ...
| | веќе видена | слични

Инклузијата на децата со попреченост во образовниот процес оди со потешкотии, а главна причина за ова дел од училиштата сметаа дека лежи во тоа недостастувааат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Во изминатите години имаме одлична соработка со Светска Банка во спроведувањето на Проектот со подобрување на социјалните услуги. Во оваа прилика сакам да и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Денеска со почеток во 14:00 часот во Клуб на пратеници, претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска го отвори културниот настан кој се одржa во рамки на 9. Меѓународна конференција за жени Ромки и жени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) МТСП: Лицата со попреченост заслужуваат подеднакви можности за развој како сите граѓани во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: