МЗШВ: Започнува аплицирањето за дополнители директни плаќања за полјоделски култури, градинарски култури, овошни и лозови насади


Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги информираат земјоделците ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сточарите, дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сточарите, дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ...
| | веќе видена | слични

Сите земјоделски стопанства кои имаат најмалку 10 хектари обработлива земјоделска површина под пченица, јачмен, р’ж, тритикала или овес, ќе можат да аплицираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако тутунот не се плати по цена 600 денари за килограм нема да го предаваме. Сегашната понудена цена од 5 евра за килограм е комплетно неисплатлива и со неа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информира земјоделците дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни сме и револтирани зашто откупувачите не сакаат да го слушнат нашето барање и немаат слух за покачување на откупните цени на тутунот, рекоа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во затвор во Русија на 16 февруари, денеска побара од руските власти да го ...
сите 589 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 296 | | | веќе видена

Документот што МВР го добило од македонската постојана мисија во Европската Унија, на кој се повика министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, и чии ...
сите 302 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 206 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во синоќешното гостување на ТВ21 рече дека на 47 илјади наши иселеници им се издадени ...
сите 179 | | | веќе видена

Граѓанин на БиХ завршил во регионалниот суд во австрискиот град Корнојбург, откако неговиот син го обвини за насилство. Според локалните медиуми, момчето (23) ...
сите 11 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 115 | | | веќе видена

Под влијание на веќе најавениот длабок циклон кој е со центар над северозападна Европа, од денес, па за време на викендот во поголем дел од регионот се ...
сите 180 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Започнува аплицирањето за дополнители директни плаќања за полјоделски култури, градинарски култури, овошни и лозови насади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: