Повторно се затвораат фабриките за ѓубрива

Пазарот на патнички и лесни комерцијални возила во Турција ја забележа втората најголема продажба во ноември во историјата на мерењето на овие статистики. ...
| | веќе видена | слични

Европските производители на автомобили обезбедија помалку од една шестина од клучните суровини што ќе им бидат потребни до 2030 година за производство на ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот советски автомобил „Москвич“ кој беше популарен и во поранешна Југославија, во ново руво излезе од фабриката на Рено во Москва и во ноември за ...
| | веќе видена | слични

Сикст ги исклучува батериските електрични возила Тесла од својот возен парк за рентакар, поради тоа што големите попусти што Тесла ги направи во изминатава ...
| | веќе видена | слични

Цената на литиумот падна за 75%, а електричните автомобили сѐ уште се прескапи Филип Здравески 28.11.2023 / 19:26 Авто новости Една од највредната „роба“, не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 456 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно се затвораат фабриките за ѓубрива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: