БИТИЌИ: Наскоро Владата ќе одлучи, вели вицепремиерот за дигањето на платите за 78 отсто, кои предизвикаа бранови од протести

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Од 2020 година кога почна пандемијата на Ковид-19, Владата на Северна Македонија има потрошено над две милијарди евра финансиски средства за антикризни мерки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од почетокот на Ковид-пандемијата во 2020 година, Владата потрошила повеќе од две милијарди евра за антикризни мерки наменети за ...
| | веќе видена | слични

Како ќе биде распределена државната помош од новиот пакет мерки, анализира Институтот за економски анализи и политики Фајнанс Тинк. Мерки за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Дури 578 милиони евра од предизборниот поткуп на власта не заем кој скапо ќе го платиме смета екс директорката на Управата за јавни приходи Анастасија Илиеска ...
| | веќе видена | слични

Се радувам што регионалната стопанска комора Прилеп даде предлог за подобрување на субвенционирањето на платите на вработените. Во вторник ќе има предлог закон ...
| | веќе видена | слични

Новиот пакет антикризни мерки што го објави Владата, според „Finance Think“, е со зајакната компонента на таргетираност кон граѓаните и компаниите кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
сите 75 | | | веќе видена

Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер јавно го оспори тврдењето на американската колешка Џенет Јелен дека меѓународното право обезбедува основа за ...
сите 174 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се запре војната во Газа, но нагласи дека ќе и се спротивстави. Тој на ...
сите 317 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТИЌИ: Наскоро Владата ќе одлучи, вели вицепремиерот за дигањето на платите за 78 отсто, кои предизвикаа бранови од протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: