Над 400.000 граѓани, пензионери, студенти, самохрани родители ќе бидат опфатени со антикризните мерки: владата треба да ги усвои утре, кажа Битиќи


Според вицепремиерот за економски прашања Фатмнир Битиќи утре на седница на влада се очекува да бидат усвоени антикризните мерки. Како што рече, со нив ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска денеска, како одговор на новинарско прашање, рече дека првите исплати од новиот антикризен пакет на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Паралелно со средбата пак дел од пензионерите и денеска продолжија со протестите од каде и побараа линеарно зголемување на пензиите. Средбата ја следи Сандра ...
| | веќе видена | слични

Денеска со почеток во 14:00 часот во Клуб на пратеници, претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични

Мерките стартуваат утре, пензионерите и примателите на социјална помош за кои министерството за труд и социјална политика има податоци првата финанасика помош ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели дека антикризните мерки што го усвои Владата не се за предизборни цели, туку за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

И минатата година кога бевме далеку од избори, во декември го донесовме Законот за финансиска поддршка на ранлива категорија на граѓани. И оваа година повторно ...
| | веќе видена | слични

„Во секоја демократска држава каде што владеее демократијата има протести, забраната за протести беше до 2017 година. Легитимно е луѓето ако не се задоволни да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 400.000 граѓани, пензионери, студенти, самохрани родители ќе бидат опфатени со антикризните мерки: владата треба да ги усвои утре, кажа Битиќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: