129 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

16 копии
3 копии

Советот на ЕУ денеска ги усогласи заедничките позиции на земјите членки во однос на предлозите на Европската комисија за измени на т.н. законодавен пакет за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При сообраќајни контроли од страна на СВР Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 132 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 25 ...
| | веќе видена | слични

Есенските врнежливи денови, покрај другото, причинуваат влажни коловози и отежнато движење на возилата, особено на високите планинските патишта во Полог, кон ...
| | веќе видена | слични

Потсетуваат дека задолжително е да поседуваат зимска опрема, а воедно да ја приспособат брзината според условите на патот. - Есенските врнежливи денови, покрај ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот парламент ја усвои Резолуцијата за национална програма за безбедност на патиштата за следните седум години, која предвидува ограничување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 145 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 310 | | | веќе видена

Доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа на патот од Кичево кон Стража при што автомобилот изгубил контрола и излетал во патот, по што паднал во река. ...
сите 49 | | | веќе видена

Месец март меѓу нашите граѓани се нарекува и „Баба Марта“ бидејќ важи за месец во кој времето често се менува. По топлите денови, синоптичарите најавуваат нов ...
сите 172 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 179 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 138 | | | веќе видена

Ќе ја градиме партијата во демократски дух, нема да се водиме од тоа кој на која позиција ќе биде, ниту пак кој ќе биде пратеник, вели во изјава за А1он ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

129 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: