Кинескиот гигант им врти грб на САД, го избира Huawei

2 копии
2 копии

Време зa читање: 4 минути Текстописец од вештачка интелигенција по име Ана Индијана неодамна ја објави својата прва песна, а Интернетот има многу да каже за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањата покажаа дека љубителите на музиката ја ценат автентичноста – речиси осум од 10 фанови, или 79 отсто од нив, веруваат дека човечката креативност е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АИ „пејачката“ Ана Индијана ја лансираше својата прва песна. Имено, и Ана и нејзината музика се целосно производ на вештачката интелигенција, која и понатаму ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 300 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 105 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 150 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинескиот гигант им врти грб на САД, го избира Huawei

Од:
До кого (е-маил):
Порака: