Скопјанката која пријави исчезнато бебе на ГАК, го лажела невенчаниот сопруг дека се породила на 11-ти јули и дека бебето останало на лекување

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Предлог за издавање казнен налог против 32-годишен жител на селото Глишиќ, обвинет за кривични дела – ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Обвинителството од Кавадарци поднесе предлог за издавање казнен налог против 32-годишен жител на селото Глишиќ, обвинет за кривични дела предизвикување општа ...
| | веќе видена | слични

Против триесет и двегодишен жител на кавадаречкото село Глишиќ, од страна на ОЈО Кавадарци е поднесен предлог за издавање на казнен налог.Обвинетиот исекол ...
| | веќе видена | слични

„Откако СВР Охрид и ЈО Охрид не се одважија по допрен глас да постапат во однос на борбите на кучиња кои се организираат и одржувааат во континуитет на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Обвинителство покренува истражна постапка против пазарен инспектор од Струмица, кој наместо да евидентира прекршоци барал и земал мито. Како што соопштуваат ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против три лица на возраст од 18-19 години, кои се осомничени дека како соизвршители сториле кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 318 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 165 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 237 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 200 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанката која пријави исчезнато бебе на ГАК, го лажела невенчаниот сопруг дека се породила на 11-ти јули и дека бебето останало на лекување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: